Úvod » Biolíh - palivo do biokrbů » Biolíh HESZTIA Kašmír 8 L
Limitovaná edice bioalkoholu HESZTIA se sametovou vůní kašmíru. Biolíh HESZTIA je standardní certifikované palivo do biokrbů - bezkomínových krbů spalujících biolíh / bioethanol. Biolíh Hesztia je kvalitní a populární palivo vyráběné v Maďarské republice. Líh, který se nachází ve výrobku je vyroben z obnovitelných zdrojů.
Balení obsahuje 8 plastových lahví o objemu 1 L/kus = 8 L.
Limitovaná edice bioalkoholu HESZTIA se sametovou vůní kašmíru.
Biolíh HESZTIA je standardní certifikované palivo do biokrbů - bezkomínových krbů spalujících biolíh / bioethanol. Biolíh Hesztia je kvalitní a populární palivo vyráběné v Maďarské republice. Líh, který se nachází ve výrobku je vyroben z obnovitelných zdrojů.
Líh, který se nachází ve výrobku je vyroben z obnovitelných zdrojů.
Upozorňujeme, že i přes použití nejkvalitnějších denaturačních přísad mohou citlivější jedinci cítit specifický zápach. Palivo může zapáchat především při nízkém tlaku vzduchu (většinou sychravé počasí), v nedostatečně větraném prostoru, případně pokud je biokrb do prostoru předimenzovaný (velký výkon v malém prostoru).
Palivo do biokrbu lze objednat max. do 16 litrů. Jedná se o maximální limit kurýrní společnosti. V případě, že si přejete objednat více litrů paliva, vytvořte prosím další objednávku.
Odpovědi na vaše často kladené dotazy:
1. Kolik potřebuji paliva na přeteplení místnosti?
Na tuto otázku nelze jednoznačně a přesně odpovědět. Hoření ovlivňuje mnoho faktorů a u každého spotřebitele může být tento údaj jiný. Více než na palivo je vhodnější se zaměřit na hořák, který udává tepelný výkon.
Pro přibližný přepočet potřebného výkonu i spotřeby můžete vycházet z těchto údajů: plamen dlouhý 10 cm a široký 2 cm vyprodukuje tepelný výkon cca 1 kW a spotřebuje při tom cca 1 dcl paliva za hodinu. Jmenovitý výkon 1 kW proteplí cca 20 m3. Tento přepočet je opravdu jen přibližný, jelikož výkon ovlivňuje typ paliva a hořáku, závisí také na množství kyslíku O2 v místnosti, na atmosférickém tlaku vzduchu a jiných již méně podstatných faktorů.
2. Jaké palivo si mám koupit, když máte tak široký výběr?
Doporučujeme vám poprvé zakoupit z každého paliva alespoň jeden litr. Sami si potom můžete otestovat, které palivo vám vyhovuje. Každému vyhovuje něco jiného, proto máme tak široký výběr. Rozdíl mezi palivy, která nabízíme, je v denaturačních přísadách.
3. Nemáte na prodej palivo ve větším balení, aby bylo co nejlevnější?
Palivo prodáváme většinou v litrových PET lahvích, které jsou pro výrobu nejlevnější. Kromě nízké ceny je jejich výhodou praktické lívání paliva do hořáku. Nevýhodou větších balení (tzv. bandasek) je jejich vyšší cena v porovnání s PET lahvemi a také z nich nedoporučujeme lívat palivo přímo do hořáku, neboť hrozí jeho rozlití/přelití. Pokud byste si i chtěli palivo přelévat z bandasky do menší PET láhve, tak při přelévání jsou určité ztráty, neboť i když použijete nálevku, palivo se trochu rozlévá. Větší balení jsou tedy nepraktická.
4. Mohu si palivo aromatizovat sám/sama?
Ano, palivo si můžete aromatizovat i vy. Doporučujeme však používat jen takové aroma, které jsou určeny ke spalování, případně odpařování. Například masážní aromatizované oleje mohou být při spalování karcinogenní. Doporučené množství kvalitních aroma do 1 litru paliva je 1 až 3 ml. Chcete-li co nejvýrazněji provonět prostor, doporučujeme zakoupit aromamisku, do které můžete nakapat aroma a zředit je s vodou v poměru 1:5.
5. Proč palivo někdy zapáchá?
Palivo do biokrbů - bioalkohol - je denaturován (znehodnocen ethanol). Denaturuje se proto, aby nebyl poživatelný a tím pádem se na něj nevztahovala spotřební daň z lihu. Právě denaturáty jsou ty složky, které zapáchají, ale někdy cítit i typický lihový zápach. Netřeba se však bát škodlivých látek, neboť palivo je certifikováno, vyrobeno v ČR a je pravidelně kontrolováno celním úřadem. Tento typ paliva se vyrábí po celém světě podle velmi přísné normy pro denaturaci lihu. Vizuálním indikátorem zápachu z paliva je namodralá barva plamene - nedokonalé spalování.
Příčinou zápachu mohou být tyto faktory:
- rozhárání paliva - hned po zapálení paliva hoří kapalina (líh), kdy se do ovzduší mohou dostávat nevyhořelé částice paliva. Za ideálních podmínek se do pěti minut hořák dostane do provozní teploty a palivo vyhoří beze zbytku,
- dohárání paliva - jako poslední v hořáku dohárají denaturáty, které jsou příčinou zápachu,
- tlaková níže - jejími příznaky jsou mlhy, bolest hlavy, únava,
- počasí tedy může mít výrazný vliv na nedokonalé spalování i když se nacházíte v interiéru,
- nedostatek kyslíku v místnosti - před zapálením paliva doporučujeme místnost vyvětrat,
- znečištěný hořák - doporučujeme hořák průběžně čistit. Vysoká vlhkost vzduchu - doporučujeme pravidelně větrat nebo používat odvlhčovače,
- předimenzovaný hořák - velikost hořáku, resp. jeho výkon je pro vaši místnost nevhodný (příliš velký). V takovém případě hořák nedoporučujeme používat při maximálním výkonu.
Nejprodávanější